doktor


doktor
Invisalign

Invisalign sisteminde dişlerinizi düzeltmek için sizin ağzınıza özel olarak hazırlanmış düzeltici plaklar kullanılır. Bu plaklar, rahat ve tamamen şeffaf olup dişlerinizin üzerine oturtulur. Bu plakları takmanız sonucunda dişleriniz yavaş yavaş ortodontistinizin planladığı yere yerleştirilir. Bu sistemde dişlere yapıştırılan braketler, sıkıştırılan teller yoktur. Her onbeş günde bir dişleriniz düzelene kadar yeni bir plak size verilerek tedavinize devam edersiniz. Bu tedavinin en iyi kısmı dişlerinizi tedavi ettirdiğinizi kimse anlamayacaktır.


Öncelikle sizi tedavi edecek invisalign uzmanını seçmelisiniz. Her dişhekimi ya da ortodontist invisalign eğitimini almamıştır. Doktorunuz ilk muayeneniz sırasında bu tedavinin size uygun olup olmadığını bildirecektir. Doktorunuz dişlerinizin filmlerini, fotoğraf ve modellerini ağzınızın 3 boyutlu görüntüsünü oluşturmak için hazırlayacaktır. Size dişlerinizin her aşamada nasıl değişeceğini bile gösterebilir.


3. aşamada size özel hazırlanmış plaklarınızı alacaksınız. Bu plakların ortodontik tellerdeki gibi dişetinize veya dudaklarınızı yaralama gibi bir ihtimali yoktur. Bunları bütün gün takacaksınız. Sadece yemek yemek ve diş fırçalamak için çıkaracaksınız. Her düzeltici plakta dişleriniz istenen pozisyona doğru yavaş yavaş hareket edecektir. Bunlar görünmez olduğu için bir çok insan onları taktığınızı farketmeyecektir. Ortalama her iki haftada bir yeni plağınıza geçeceksiniz. Doktorunuzla ortalama 4 ile 6 haftada bir randevulaşacaksınız. Tedavi süresi erişkinlerde ortalama 1 yıldır. Plağınızı günde ortalama 20 ile 22 saat arasında takarsanız en iyi sonucu elde edersiniz.

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”