doktor
İlk Muayene

İlk randevunuzda doktorunuz kapsamlı bir ortodontik muayene yapacak, ortodontik tedaviye gerek olup olmadığı şayet gerekli ise ne zaman yapılması gerektiği konusunda size bilgi verecektir. Tedavinin nasıl yapılacağı, yaklaşık ne kadar süreceği, tedavi maliyeti ve ödeme alternatifleri konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.


Ortodontik tedaviye başlamadan önce ağzında hiçbir çürük diş olmamalı ve diştaşı temizliği yapılmış olmalıdır. Böylece ortodontik muayeneye geldiğinizde vakit kaybetmemiş olursunuz. Çünkü diş telleriniz takıldığında dolgu ve diş taşı temizliği tedaviyi aksatacaktır. Ayrıca ağız hijyeni kötü olan, fırçalamada diş etleri kanayan hastaların dişlerine braketlerin yapıştırılması ya da aparey takılması mümkün olmaz. Tedavi olmaya karar vermiş olan bireyler oral hijyen alışkanlığını kazanmış olmalarının, hem kendi sağlıkları açısından hem de tedavinin seyri açısından çok önemli olduğu bilinmelidir.

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”